Project Description

VEGETARIÁNSTVÍ A VEGANSTVÍ

OSOBNÍ ROZVOJ

KONKURENČNÍ VÝHODY

PŘÍNOS PRO PRAXI

VEGETARIÁNSTVÍ A VEGANSTVÍ

Správně rozvržená vegetariánská strava může splňovat veškeré vaše výživové potřeby, ale být vegetariánem znamená víc než jen pouhé odstranění masa z jídelníčku.

KURZ VÝŽIVOVÉHO PORADENSTVÍ SE ZAMĚŘENÍM NA VEGETARIÁNSTVÍ A VEGANSTVÍ

Rostlinná strava, která je největším podílem jídelníčku vegetariánů snižuje výskyt kardiovaskulárních onemocnění, rakoviny žaludku i tlustého střeva. Vegetariánství má svá úskalí především v příjmu vitamínu B12, železa, zinku a někdy také vápníku. Ale jak vegetarián pozná, že právě tyto vitamíny a minerály je třeba tělu dodat. Podrobně se zaměříme na výživu lakto-ovo vegetariánů, veganů i vitariánů (RAW). Systém stravování každé této skupiny má svoje specifika, není možné je shrnout do jedné společné kapitoly. Tento kurz bude o tom, jak mít na stravě bez masa a bez ryb optimální zdraví. Studie ukazují, že také vegetariáni a vegani dělají chybičky v příjmu vitamínů a minerálů i když na první pohled jejich strava vypadá zdravě a oni si to nemyslí. Některé studie ukazují, že tyto drobné chybičky dokonce dokáží vyrušit ochranný účinek rostlinné stravy. Přitom stačí stravě rozumět, následovat několik tipů a můžete být jedni z těch vegetariánů a veganů, kteří mají mnohem větší ochranu před civilizačními nemocemi, než běžně se stravující.

JAK TO PROBÍHÁ?

Kvůli kurzu si nemusíte nic instalovat. Plně postačí váš internetový prohlížeč. Kurzy jsou plně funkční na všech počítačích a všech internetových prohlížečích.

Každý student získá přístup do studentské sekce. Dle typu kurzu musí student projít všemi náležitostmi k danému kurzu. Studenti naleznou všechny potřebné informace a studijní materiály ve studentské sekci, která představuje studijní systém. V průběhu celého studia mohou studenti konzultovat s lektory prostřednictvím e-mailové komunikace. V každém kurzu naleznete potřebné studijní materiály, ze kterých čerpáte informace. Po důkladném prostudování všech studijních materiálů absolvujete písemný test (online), na základě tohoto testu ověříme vaše znalosti. Následně vám bude zadána seminární práce, díky této práci ověříme pochopení informací s ohledem na praktické využití. Po úspěšném odevzdání práce vám bude vystaven diplom.

CO JE OBSAHEM KURZU?

  • Vegetariánství a jeho klady

  • Různé typy vegetariánské stravy
  • Nedostatek vitamínů
  • Dostatek bílkovin

  • Plánování jídel
  • Ukázky přípravy jídel, které Vám nutričně i chuťově nahradí maso,
  • Vegetariáni a nedostatek látek.
  • Jak mít v pořádku omega 3, EPA a DHA
  • Jak mít v pořádku železo. V jakých případech mi můžou chybět esenciální aminokyseliny.

PŘIHLÁSIT SE