Project Description

HORMONY A JEJICH FUNKCE

OSOBNÍ ROZVOJ

KONKURENČNÍ VÝHODY

PŘINOS PRO PRAXI

HORMONY A JEJICH FUNKCE

Hormony jsou látky s výraznými regulačními účinky, jejich funkce je řídící, indukující a mají schopnost potlačovat enzymy. K cílovým orgánům se hormony šíří krví a tkáňovým mokem, popřípadě mízou

KURZ HORMONY A JEJICH FUNKCE

Hormony jsou přenašeče zpráv, které cestují krví po celém těle a předávají informace tkáním a orgánům. V okamžiku, když dojde k narušení jejich rovnováhy, což v dnešním zrychleném světě není nic neobvyklého, lidé začínají pociťovat nejrůznější zdravotní problémy. Jsou to biochemikálie, které regulují tělesný růst a vývoj, libido a rozmnožování, metabolismus a náladu. Narušení hormonální rovnováhy může být základem velkého počtu zdravotních potíží od podrážděnosti, nespavosti anebo chuti neustále spát přes zhoršení trávení a únavu až po nárůst hmotnosti. Hormony zásadně ovlivňuje naše strava a prostředí. K hlavním narušitelům hormonální rovnováhy patří nesubstituční užívání hormonů v podobě léků, jako je třeba hormonální antikoncepce, a znečistění životního prostředí a stravy látkami, které narušují přirozenou tvorbu a uvolňování našich vlastních hormonů.

JAK TO PROBÍHÁ?

Kvůli kurzu si nemusíte nic instalovat. Plně postačí váš internetový prohlížeč. Kurzy jsou plně funkční na všech počítačích a všech internetových prohlížečích.

Každý student získá přístup do studentské sekce. Dle typu kurzu musí student projít všemi náležitostmi k danému kurzu. Studenti naleznou všechny potřebné informace a studijní materiály ve studentské sekci, která představuje studijní systém. V průběhu celého studia mohou studenti konzultovat s lektory prostřednictvím e-mailové komunikace. V každém kurzu naleznete potřebné studijní materiály, ze kterých čerpáte informace. Po důkladném prostudování všech studijních materiálů absolvujete písemný test (online), na základě tohoto testu ověříme vaše znalosti. Následně vám bude zadána seminární práce, díky této práci ověříme pochopení informací s ohledem na praktické využití. Po úspěšném odevzdání práce vám bude vystaven diplom.

CO JE OBSAHEM KURZU?

  • Lidské tělo
  • Oxytocin

  • Testosteron

  • Progesteron
  • Hormony štítné žlázy
  • Kortizol
  • Leptin
  • Estrogen
  • Růstový hormon
PŘIHLÁSIT SE