Project Description

DIABETES II. TYPU

OSOBNÍ ROZVOJ

KONKURENČNÍ VÝHODY

PŘÍNOS PRO PRAXI

DIABETES II. TYPU

Kurz je zaměřen na problematiku stravování člověka s onemocněním diabetes mellitus (cukrovka).

KURZ VÝŽIVOVÉHO PORADENSTVÍ SE ZAMĚŘENÍM NA DIABETES II. TYPU

Diabetes mellitus II. typu (DM II. typu) se nazývá také cukrovka dospělých. Devadesát procent pacientů s DM II. typu trpí nadváhou, obezitou, jež je vlastní příčinou choroby. Tělo je neustále přetěžováno zvýšenou dávkou sacharidů, které inzulín nestačí zpracovat. Většina osob s DM II. typu je obézní a proto se snažíme především o docílení přiměřené tělesné hmotnosti. Diabetici II. typu bývají nezávislí na píchání inzulínu. Po stručné charakteristice onemocnění je  kurz zaměřen zejména na vhodné stravování diabetiků. Dále budou studenti seznámeni se zásadami diabetické diety, zastoupením a významem jednotlivých živin v jídelníčku, pojmem výměnné jednotky a jejich využitím při sestavování vhodného jídelníčku. U nově zjištěné DM II. typu trvá obvykle určitou dobu, než zvládnete zásady správné léčby dietou, tabletkami (perorální antidiabetika), případně inzulínem. Studenti se učí dodržovat jednoduchá a přitom obecně platná pravidla v oblasti stravování, kterými mohou v relativně krátkém období zbavit pacienta cukrovky 2. typu. Vědecké studie potvrzují, že regenerační schopnosti lidského organismu mají při dodržování určitých pravidel potenciál skutečně se zbavit této nepříjemné choroby, kterou trpí téměř 10 % naší populace.

JAK TO PROBÍHÁ?

Kvůli kurzu si nemusíte nic instalovat. Plně postačí váš internetový prohlížeč. Kurzy jsou plně funkční na všech počítačích a všech internetových prohlížečích.

Každý student získá přístup do studentské sekce. Dle typu kurzu musí student projít všemi náležitostmi k danému kurzu. Studenti naleznou všechny potřebné informace a studijní materiály ve studentské sekci, která představuje studijní systém. V průběhu celého studia mohou studenti konzultovat s lektory prostřednictvím e-mailové komunikace. V každém kurzu naleznete potřebné studijní materiály, ze kterých čerpáte informace. Po důkladném prostudování všech studijních materiálů absolvujete písemný test (online), na základě tohoto testu ověříme vaše znalosti. Následně vám bude zadána seminární práce, díky této práci ověříme pochopení informací s ohledem na praktické využití. Po úspěšném odevzdání práce vám bude vystaven diplom.

CO JE OBSAHEM KURZU?

  • Jak a proč vzniká cukrovka
  • Proč zvýšené hodnoty krevního cukru mohou a nemusí znamenat vznik cukrovky
  • Co dělat, když zjistíme vyšší hladinu krevního cukru
  • Proč cukrovka zabíjí
  • Jak se rychle a navždy zbavit cukrovky 2. typu pomocí jednoduché úpravy stravy
  • Co jíst a nejíst
  • Pitný režim, co pít

PŘIHLÁSIT SE